Taşıt Sistemleri

BP Taşıtmatik Avantajları Nelerdir?

BP Taşıtmatik Avantajları Nelerdir?

BP Taşıtmatik sistemi; son zamanlarda akıllı işletmelerin, maliyetlerini düşürmek amacıyla tercih ettikleri bir sistemdir. Sisteme dahil olunduğunda maliyet tasarrufu sağlamasının yanı sıra şirket araçlarının yakıt faturalarında muhasebesel kolaylıklar getirmektedir. Bu içeriğimizde sistem nasıl çalışır?, sağladığı avantajlar nelerdir? gibi konular üzerinde duracağız.

Bp Taşıtmatik Nasıl Çalışır?

BP Taşıtmatik Nasıl Çalışır?

BP taşıtmatik sisteminin çalışma mantığı şu şekildedir; öncelikle filonuza ait olan arabanın plakası, aracın kullandığı akaryakıt cinsine göre taşıtmatik sistemine kaydedilir. Sonrasında bu bilgileri kendi içerisinde bulunduran taşıt programlama ünitesi, kilometre sensörü, depo anteni aracın akaryakıt deposunun girişine monte edilir. Burada bulunan depo anteni pompa tabancasının içerisinde bulunan alıcıyla taşıt programlama ünitesinin bilgi alışverişi yapabilmesine yardımcı olur.

Bu işlemler sonrasında BP istasyonuna yanaşan sürücü aracını taşıtmatik logosunun bulunduğu pompaya yanaştırdığında sistem aracı otomatik bir şekilde tanır. Yani araçla ilgili kaydedilen bütün bilgiler sistemin belleğine aktarılmış olduğundan ve sistem artık aracı tanıdığından dolayı akaryakıt alım işlemi otomatik bir şekilde uygulanır.

BP Taşıtmatik Avantajları

BP Taşıtmatik Avantajları

%100 Filo Yönetimi

BP Taşıtmatik sistemi ile filonuzun toplam yaptığı akaryakıt tüketimini, bu akaryakıt tüketiminin hangi zaman aralığında yapıldığı, alınan akaryakıt ile ne kadar mesafe katedildiği gibi bilgileri net olarak öğrenebilirsiniz.

Raporlama

Filonuzda bulunan araçların akaryakıt alım işlemleriyle ilgili tüm bilgileri BP Taşıtmatik genel merkezi üzerinden bir rapor halinde alabilir ve filonuzu daha rahat bir şekilde yönetebilirsiniz.

Toplu Fatura Alabilme Özelliği

Taşıtmatik sisteminde bulunan özellik sayesinde tüm akaryakıt alım işlemlerinizi ayın 10’unda, 20’sinde ve ayın son gününde olacak şekilde 3 kez fatura alarak muhasebesel konuları daha kolay yönetebilirsiniz. Muhasebeniz biriken akaryakıt fişlerini tek tek kaydetmek ile uğraşmaz ve muhasebe kayıtlarını daha rahat bir şekilde tutabilirsiniz. Filonuza ait olan arabaların tüketim raporlarını muhasebe sistemine entegre ettiğiniz zaman bu durum size oldukça zaman kazandırır ve daha rahat bir şekilde kontrol edebilme imkanı sağlar.

Kendi Teklifini Oluştur

  Hatalı Yakıt Alımının Olmaması

  Bp Taşıtmatik’in sunduğu avantaj sayesinde hatalı yakıt alma ihtimaliniz tamamen rafa kalkar. Sistem aracınızın hangi ürünü kullandığını bildiğinden ötürü aracınızı pompaya getirdiğinizde tanır ve ona göre yakıt ikmalini gerçekleştirir. Bu da hatalı yakıt ikmalinin ortadan kalkmasını sağlar.

  Ödeme Güvenliği

  BP Taşıtmatik sistemi sayesinde nakit ödeme yapmak, fatura yazdırmak, masraf fişi kestirmek, sürücüye avans vermek gibi ödeme şekilleri son bulur. Otomatik ödeme imkanı sayesinde ödemeler DBS hesabınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Siz de bu sayede zaman ve enerji kaybından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca ödeme işlemlerinizde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

  Şu anda bir taşıtmatik hizmeti alıyor musunuz?

  7/24 Müşteri Hizmetleri

  Dilediğiniz her dakika BP Taşıtmatik müşteri hizmetleri size hizmet sunmaktadır. 0212 473 2727 Numarası üzerinden bu hizmetten haftanın 7 günü, 24 saat boyunca faydalanabilirsiniz.

  Kontrol Mekanizması Sizsiniz

  Filonuzda bulunan araçların litre veya TL bazında ne kadar yakıt alabileceğinin kararını yine siz verirsiniz. Sistem içerisinden limitlendirmeyi istediğiniz gibi yapabilir ve yine istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  İndirimli Akaryakıt Başvurusu

  Size özel en avantajlı teklifi almak için haritadan bulunduğunuz ile tıklayın. Teklife ücretsiz ulaşın.

  İçerik Tablosu

   İskonto Oranını
   Ücretsiz Hesapla

   Şirket sahiplerine özel iskonto oranını hemen öğren


   Son Bir Adım Kaldı

   Size özel teklifi iletebilmemiz için bilgilerinizi giriniz:

   Sektörünüzü Seçiniz

   Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.