Taşıt Sistemleri

Otobil Taşıt Tanıma Sistemi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Otobil Taşıt Tanıma Sistemi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bu içeriğimizde Otobil taşıt tanıma sistemi nedir, taşıt tanıma sistemine nasıl üye olunur, süreç nasıl işler gibi konular üzerinde duracağız. O halde hiç vakit kaybetmeden hemen konumuzu anlatmaya başlayalım. İşte detaylar;

Otobil Taşıt Tanıma Sistemi

Otobil Taşıt Tanıma Sistemi Nedir?

Şirket araçlarının Opet istasyonlarından otomatik bir şekilde hiçbir ödeme işlemi yapmadan yakıt almalarına yardımcı olan ve aynı zamanda dolum bilgilerini de elektronik ortam üzerinden işletmelere ulaştıran bir taşıt tanıma sistemidir. Bu sistemde faturalama işlemi toplu olarak belli bir dönem içerisinde yapılmaktadır. Bu sistem aracılığıyla kullanıcılar araçların giderlerini tam manasıyla kontrol altına alma şansını elde ederler.

Otobil Opet Taşıt Tanıma Avantajları

Otobil Opet Taşıt Tanıma Avantajları

Otobil Opet taşıt tanıma avantajları şu şekildedir;

Tüketiminiz İçin Tam Kontrol

Opet Otobil taşıt tanıma sistemi, şirketinize ait olan araçların hangi Opet istasyonundan ne kadar yakıt aldığını ve ne zaman o istasyona uğradığını haftalık olarak detaylı bir şekilde size rapor halinde sunar.

Ödeme Kolaylığı

Otobil Opet taşıt tanıma sistemi sayesinde yapacağınız tüm ödemeleri tek bir merkeze toplu olarak yapabilirsiniz. Bu sayede de yaptığınız ödemeler kafa karışıklığı yaratmamış olur. Opet’in anlaşmalı olduğu bankalardan Opet tanımlı kredili hesabınız aracılığıyla gerçekleştireceğiniz ödemelerin tamamını otomatik bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Litre Takibi

Bu taşıt tanıma sistemi ile akaryakıt giderlerinizi tam ve detaylı bir şekilde kontrol altına alarak yaşayabileceğiniz tüm kayıpların önüne geçebiliyorsunuz. Litre kontrolü özelliği sayesinde şirketinize ait olan araçların akaryakıt tüketim miktarlarını detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Online Bilgi Güncelleme

Firmanıza tanımlanmış olan şifrenizle kullanıcı paneline girerek güncellemek istediğiniz bilgileri kolay ve hızlı bir şekilde internet üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. Bu sayede taşıt tanıma sistemi ile zamandan tasarruf elde etmiş olursunuz.

Raporlama

Şirketinize ait olan araçların akaryakıt limitleri günlük, haftalık ve aylık olarak size raporlanır. Müşteri paneline giriş yaparak hepsi hakkında detaylı bir raporlama elde edebilirsiniz.

Faturalandırma

Ay içerisinde 2 defa fatura kesim işlemi gerçekleştirilir. Bu fatura kesim işlemi ayrıca belirtmiş olduğunuz mail adresinize detaylı bir şekilde gönderilir.

Sisteme Üye Olurken Süreç Nasıl İşler?

Opet Otobil taşıt tanıma sistemine üye dahil olmadan evvel süreç şu şekilde işler;

 • Sözleşme
 • Banka
 • Taşıt tanıma ünitelerinin gönderilmesi

Şu anda bir taşıtmatik hizmeti alıyor musunuz?

Sözleşme

Otobil’i kullanmaya başlayabilmeniz için ilk yapmanız gereken şey sözleşme imzalamaktır. İmzalı ve kaşeli bir şekilde imzaladığınız sözleşmeyi Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası ve araç kayıt formu fotokopisi ile ilgili satış yöneticilerine iletmelisiniz.

Banka

Taşıt tanıma sistemine dahil olmadan önce banka kısmında da yapmanız gereken şey çok basittir. Fatura işlemleri için Opet’le anlaşmalı olan bankalardan kredili otomatik ödeme sistemi hesabı açtırmanız gerekmektedir. Ayrıca diğer ödeme şekilleri ile ilgili bir düşünceniz varsa da Opet Otobil’in satış yöneticileri ile temasa geçebilirsiniz.

Kendi Teklifini Oluştur

  Taşıt Tanıma Ünitelerinin Gönderimi

  Artık son olarak sözleşme ve diğer ekteki evraklar Opet’e ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde, belirttiğiniz adreste yetkili olan mobil servis ekibi taşıt tanıma ünitelerinin montaj işlemini gerçekleştirirler.

  Size özel en avantajlı teklifi almak için haritadan bulunduğunuz ile tıklayın. Teklife ücretsiz ulaşın.

  İçerik Tablosu

   İskonto Oranını
   Ücretsiz Hesapla

   Şirket sahiplerine özel iskonto oranını hemen öğren


   Son Bir Adım Kaldı

   Size özel teklifi iletebilmemiz için bilgilerinizi giriniz:

   Sektörünüzü Seçiniz

   Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.