Taşıt Sistemleri

Taşıtmatik Sistemindeki Süreçler Nelerdir?

Taşıtmatik Sistemindeki Süreçler Nelerdir?

Bu yazımızda taşıtmatik sistemindeki süreçler üzerinde duracağız.

Taşıtmatik Sistemi Nasıl Çalışır?

Taşıtmatik sistemi filolara özel geliştirilen bir otomasyon çözümüdür. Bu geliştirilen otomasyon çözümü, akaryakıt alımı gerçekleştirirken aracınızdan çıkmadan, işlem esnasında da bir ödeme işlemi gerçekleştirmeden akaryakıt giderlerinizi kontrol altına almanıza yardımcı olur.

Taşıtmatik Sistemindeki Süreçler

Taşıtmatik Sistemindeki Süreçler

Taşıt tanıma sisteminin şeması şu şekilde işlemektedir;

Kayıt

Fatura düzenlenebilmesi adına araçlarınızın plakaları ve kişisel bilgileriniz BP kolay yakıt sistemine kaydedilir.

Teslimat

Tercih ettiğiniz cihaz türü kargo aracılığıyla adresinize postalanır.

Şu anda bir taşıtmatik hizmeti alıyor musunuz?

Montaj

Taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni araçlarınızın akaryakıt depo girişine koyulabilmesi için montaj işlemi yapılır. Ödeme işlemi de kayıtlı olan kredi kartınızdan tahsil edilir.

Yakıt Alım Süreci

İstasyona aracıyla birlikte gelen kişi BP taşıtmatik logosunun bulunduğu pompaya doğru aracını yaklaştırır. Pompa aracın deposuna doğru getirildiğinde sistem aracı otomatik bir şekilde tanımlar. Bu sayede de araçla ilgili daha önceden kaydedilen tüm bilgiler belleğe aktarılır. Sonrasında da sistem aracı otomatik olarak tanımladığı için akaryakıt işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir.

Ödeme

Akaryakıt alım işlemini bitirdikten sonra akaryakıt alım ücreti kayıtlı olan kredi kartınızdan çekilir ve yazar kasa bilgi fişi sistem üzerinden otomatik olarak çıkar. Yazar kasa fişini alan sürücü, fatura almadan ve hiç vakit kaybetmeden gideceği yola devam eder.

Raporlama

BP taşıtmatik sisteminin mobil aplikasyonu aracılığıyla taşıtmatik kullanım bilgilerinize istediğiniz anda istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Kendi Teklifini Oluştur

  Faturalama

  BP taşıtmatik sistemi, tüm müşterilerine taşıtmatik alımları için her ayın 11,21,30-31’i tarihlerinde fatura keser ve e-mail üzerinden fatura detay raporu gönderir.

  Size özel en avantajlı teklifi almak için haritadan bulunduğunuz ile tıklayın. Teklife ücretsiz ulaşın.

  İçerik Tablosu

   İskonto Oranını
   Ücretsiz Hesapla

   Şirket sahiplerine özel iskonto oranını hemen öğren


   Son Bir Adım Kaldı

   Size özel teklifi iletebilmemiz için bilgilerinizi giriniz:

   Sektörünüzü Seçiniz

   Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.